Kutsu rapujuhliin 1.9.2016

Pörssimeklareiden, IR-yhdistyksen ja Sijoitusanalyytikoiden yhteiset rapujuhlat järjestetään torstaina 1. syyskuuta 2016 klo 18.00 alkaen Ravintola Saaressa Sirpalesaaressa.

Nautimme kolmen ruokalajin illallisen viineineen ja snapseineen. Alkuruokana on kotimaisia rapuja. Pääruokavaihtoehdot ovat katajanmarjoilla ja lepällä savustettua lohta, perunoita ja muhennettuja metsäsieniä TAI Mureaksi haudutettua karitsan entrecotea sekä karitsakroketti lämmin salaatti kesävihanneksista ja tyrnikastiketta Jälkiruokana on mustaherukkavanukasta, hillottua raparperia ja valkosuklaamysliä.

Ilmoittautua voit maksamalla omakustannusosuuden 20 € yhdistyksen tilille Nordea FI6810313001268627 ja lähettämällä kuittikopion maksusta osoitteeseen This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it viimeistään 15.8. Mainitsethan valitsemasi pääruuan ilmoittautumisen yhteydessä. Laita maksun viestiksi oma nimesi.

Lämpimästi tervetuloa!

Suomen Sijoitusanalyytikot ry hallitus